Niektóre z pytań dotyczące areografu

Poznajemy nowe techniki modelaowania, sklejania...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Harcownikov
Posty: 26
Rejestracja: 2010-12-09, 18:45
Lokalizacja: Miechów
Kontakt:

Niektóre z pytań dotyczące areografu

#1 Post autor: Harcownikov » 2011-02-21, 18:02

Siema.

Mam kilka pytań.

1- Jaki najlepiej wybrać aerograf aby był solidny, przeżył katorgi jakie przejdzie :P był w miarę tani i po prostu dobrze malował.
2- Czy może być taki?? http://topfinish.pl/aerograf-profession ... p-652.html (słyszałem że ma dobre opinie.)
3- Czym czyścić aerograf plastikowy( Miałem takie gówno dołączone razem z kompresorem) a jakim płynem czyścić metalowe aerografy
4- Jak konserwować aerograf??

Za odpowiedzi będę wdzięczny.

rolllooo
Posty: 41
Rejestracja: 2010-12-31, 15:07
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: rolllooo » 2011-02-21, 23:44

Witam, aerograf który pokazałeś z wyglądu nie różni się niczym innym od reszty p-iwat, cena również podobna. Ja bym się przyczepił do ogromnego zbiornika na farbę- mój ma 2ml, a i tak czasami przeszkadza w dostrzeżeniu malowanych detali. Po drugie spróbuj znaleźć aero który ma jak najmniej gumowych uszczelek, które najzwyczajniej parcieją po zastosowaniu różnego rodzaju rozpuszczalników( pomijam aerografy lepszych producentów, które mają uszczelki np. teflonowe). Co do konserwacji aerografów to cóż- należy czyścić dokładnie ale szybko- żeby uszczelki dostawały jak najmniej po głowie plus smarowanie niektórych elementów- jak zakupisz aero to bedziesz widział gdzie pacneli smarem i tam staraj się go uzupełniać. Niektórzy postulują żeby smarować też sprężynkę odciągającą iglicę, ale czemu to już nie wiem. A i jeszcze jedno- niektóre aerografy przeznaczone do rzemiosła artystycznego są dedykowane do farb rzadkich, odpowiednich dla tego typu urządzeń, a w modelarstwie jak wiadomo różnie to z farbami bywa- różni producenci itp itd. niektóre aerografy mogą być bardzo wybredne co do farby i będą się zatykały podczas stosowania nieodpowiednich. W wypadku tańszych konstrukcji ta przypadłość chyba nie występuje. PS. Emalie czyść white-spiritem (np firmy dulux) ew. benzyną ekstrakcyjną, rozpuszczalnikami na bazie ksylenu, nitro. Jeżeli chodzi o akryle, to staraj się szybko po malowaniu przeczyścić aerograf wodą, a następnie zmywaczem do akryli (np. wamodu oparty o butyloglikol) doczyścić na glanc resztę. Podobno spirytus też się nadaje aczkolwiek nie próbowałem. A no i podczas czyszczenia rozkręcamy wszystko na części pierwsze ( nie traktować super dosłownie) i skrupulatnie szorujemy:)

Awatar użytkownika
Harcownikov
Posty: 26
Rejestracja: 2010-12-09, 18:45
Lokalizacja: Miechów
Kontakt:

#3 Post autor: Harcownikov » 2011-03-03, 18:22

Witam.

Teraz mam na oku taki aerograf. Dobry będzie dla początkującego????? http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?g ... teg=578477 (ma dysz 0.2 wiec dobrze bedzie robil detale robił ???)

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#4 Post autor: r-t » 2011-03-03, 18:27

Kup Tg-180 na allegro za stowkę dostaniesz dysze 0,2 i 0,3, będzie służył lata.

Awatar użytkownika
Harcownikov
Posty: 26
Rejestracja: 2010-12-09, 18:45
Lokalizacja: Miechów
Kontakt:

#5 Post autor: Harcownikov » 2011-03-03, 18:37

Dobrze się nim będzie malować??

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#6 Post autor: r-t » 2011-03-03, 18:46

Bdb, na początek będzie w sam raz ;-)

Awatar użytkownika
Harcownikov
Posty: 26
Rejestracja: 2010-12-09, 18:45
Lokalizacja: Miechów
Kontakt:

#7 Post autor: Harcownikov » 2011-03-03, 18:47

Okey, no to temat do zamknięcia!! dzięki r-t !! :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki Modelarskie”