problem z kolorami

Poznajemy nowe techniki modelaowania, sklejania...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
rolllooo
Posty: 41
Rejestracja: 2010-12-31, 15:07
Lokalizacja: Warszawa

problem z kolorami

#1 Post autor: rolllooo » 2011-06-18, 22:33

Witam. Potrzebuje pomalować bf110g-2. Problem polega na tym, że kamo powinno być namalowane przy pomocy rlm 74 i 75. Aktualnie jestem w posiadaniu tych dwóch kolorów firmy vallejo w wersji air (numerki 054, 052). I teraz powiem szczerze, że moje farbki nie różnią się praktycznie odcieniem, a przecież rlm 74 powinien być znacznie ciemniejszy od 75. Oba kolorki są raczej w deseń rlm 74. Nie wiem teraz czy uznać ten rlm 75 i go po prostu rozjaśnić białą farbą akrylową, czy przyjąć, że producent popełnił niezłą gafę i rozlał do inaczej oznaczonych buteleczek ten sam kolor, co oznacza nie tylko problemy z jasnością koloru, ale także jego barwą. Przyznam, że jak rozprowadziłem je na kartce, to różniły się chyba troszkę-do końca nie jestem pewien. jeszcze nie widziałem tych dwóch kolorów w akcji więc prosiłbym jakiegoś pomocnego modelarza, aby mi wysłał w tym temacie jakieś zdjęcie porównawcze, albo zdjęcie modelu z takim kamo. Ponadto proszę o jakieś porady żeby uzyskać w miarę realistyczne efekty. Nie chcę kupować kolejnej buteleczki-ostatnio chciałem zobaczyć w sklepie dla porównania te dwa kolorki tej samej firmy w wersji air i przyznam, że wydaję się, że było znów to samo...Puki nie zobaczę jak wyglądają na modelu to nie będę się brał za kupowanie farbek innego producenta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki Modelarskie”