Początki modelarstwa

Poznajemy nowe techniki modelaowania, sklejania...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
x21
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-21, 22:58

Początki modelarstwa

#1 Post autor: x21 » 2011-07-21, 23:08

Cześć, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zrobieniem mojego pierwszego modelu :) Więc chciałbym żeby moim pierwszym modelem był SU-85 : http://www.modele.oh.pl/s/unimodels_dzi ... 21647.html i mam pytanie jaki klej będzie do niego odpowiedni ? Jakie farby ? Czy w pudełku jest jakaś instrukcje co jak skleić,pomalować(jakim sposobem, kolorem)Czy jesteśmy zdani na siebie ? Jakiej techniki użyć ? Czy gąbka używana jest tylko do określonych elementów czy można tym pomalować cały model ?Jeśli tak to jaką gąbką ?Przy malowaniu pędzlami jakie pędzle wybrać ? jak nimi malować ?
Ps : Nie chcę jakiś dokładnych detalów, chcę tylko żeby jako tako wyglądał(w końcu to pierwszy model :) ). Z góry dzięki za pomoc .

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

Re: Początki modelarstwa

#2 Post autor: Twitch » 2011-07-23, 10:54

Witam

1. co do kleju ja polecam HUMBROL POLY CEMENT ten z igłą (jest lepszy od tych z pędzelkiem ponieważ nakładasz klej tam gdzie chcesz a pędzelkiem nie zawsze to wychodzi)

2. co do farb to musisz sam zdecydować... jeśli chcesz sklejać SU-85 to najlepiej jak pooglądasz kilka zdjęć z tym czołgiem i wybierzesz malowanie (ale nie martw się producent daje do instrukcji wersje do malowania i czasem bywa że już wypisze jakich farb możesz użyć)

3. na pytanie o instrukcje to już odpowiedziałem :-P jest...

4. co do techniki sklejania to raczej stosuj się do zaleceń producenta... rób wszystko punkt w punkt

5. co do malowania gąbką to mnie zagiąłeś bo nie słyszałem o tej technice :-P Jeśli mowa o pędzlach to ja proponuje w miarę szeroki, płaski i przede wszystkim miękki (to do malowania dużych powierzchni) i najlepiej jakiś drugi cieniutki do dokładniejszego malowania... jakieś szczegóły itp.

6. technika malowania pędzlem
Wicio pisze:1. Dobrze wymieszaj farbę. (Wstrząsając pojemniczkiem z farbą w dłoni)
2. Nabieraj niewielką ilość farby na pędzel, tak żeby cale włosie nie było uwalone farbą tylko tak mniej więcej do polowy. Pamiętaj by nadmiar farby usuwać na krawędzi pojemniczka.
3. Maluj w jednym kierunku. Z tego co pamiętam 2 warstwy chyba wystarczą, by powierzchnia była dobrze pokryta. 3 warstwa to ostateczność, więcej nie polecam bo będzie maszkarnie to wyglądało.
7.
x21 pisze:Ps : Nie chcę jakiś dokładnych detalów, chcę tylko żeby jako tako wyglądał(w końcu to pierwszy model :) ). Z góry dzięki za pomoc .
skoro to twój pierwszy model to postaraj się nad nim, nie wymagaj od siebie cudów potraktuj go jako trening... i co do całości to jeśli zakupisz faktycznie ten model to załóż nowy temat, sklejaj powoli, pokazuj efekty pracy i czekaj na sugestie innych kolegów po fachu... jeśli się będziesz do tego stosował to twój pierwszy model powinien wyjść bardzo dobrze

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
przem961
Posty: 239
Rejestracja: 2008-07-09, 11:47

#3 Post autor: przem961 » 2011-07-23, 19:27

Witaj!

Zgadzam się w 100% z Twitch :->

A i polecam Ci ten oto poradnik video, :


klik



Oglądnij też pozostałe części, Sam z niego korzystałem\am ;-)

Pozdrawiam!

maciej strzępek
Posty: 1
Rejestracja: 2011-07-26, 20:44

#4 Post autor: maciej strzępek » 2011-07-28, 18:44

jestem jeszcze zielony i mam pytanie. jak zrobić drzewka do makiety :?:

adrianrekawik
Posty: 26
Rejestracja: 2011-01-04, 23:39
Lokalizacja: Ząbkowice śl.

#5 Post autor: adrianrekawik » 2011-07-28, 21:35

Witam

Moje pierwsze drzewka robiłem z gliny rzeżbiarskiej i gąbki do mycia . Wyglądało to tak że sam formowałem pień do kturego na czubku przyczepiałem tekture i do niej na klej przyklejałem gąbke . Póżniej malowałem pień farbką modelarską a gąbke spryskiwałem zielonym sprejem , lecz to nie wychodziło zbyt realistycznie . Lecz nie dawno znalazłem w internecie nowy patent a mianowicie drzewko z drutu miedzianego wpisz to po nirzej na you tube i tam dokładnie przyjżysz się o co chodzi.

SPIM - Jak zrobić drzewko do gier bitewnych?

Pozdrawiam i rzyczę powodzenia ;-) .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki Modelarskie”