Malowanie na wysoki połysk

Poznajemy nowe techniki modelaowania, sklejania...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
DrWtF
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-01, 15:32

Malowanie na wysoki połysk

#1 Post autor: DrWtF » 2011-09-01, 15:45

Witam.
Zakupiłem niedawno kolejny plastikowy model. Tym razem chce się skupić na lakierze: pomalować model na czarno- wysoki połysk. Nabyłem odpowiednie farby akwarelowe, pastę do polerowania. Niestety nie wiem czy powinienem nakładać podkład. Dodam, że farba jest czarna więc wszystkie niedoskonałości będzie widać gołym okiem. Macie jeszcze dla mnie jakieś rady aby uzyskać jak najlepszy efekt?

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#2 Post autor: Kroolo » 2011-09-02, 08:29

Hmm, akwarela do plastiku? To chyba nie da rady. Kup olejne (np. Humbrol, model Master, Revell) albo akryle (Pactra, Model Master, Vallejo). Podkład wyrówna powierzchnię, zarówno jej fakturę jak i kolor więc będziesz widział przed kolorowaniem czy masz jakieś babole do poprawienia, podszlifowania, no i kolorek równo pokryje całość, choć przy czarnym to chyba ma mniejsze znaczenie ;-)

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#3 Post autor: r-t » 2011-09-02, 08:39

Jeśli chcesz mieć idealnie pomalowaną powierzchnię to oczywiście musisz ją idealnie przygotować więc podkłady muszą iść w ruch, jeśli one będą idealnie położone, wszystkie ubytki i ryski wypełnione możesz brać się za malowanie. Maluj kilkoma cieniutkimi warstwami (i znów jeśli ma być idealnie konieczny jest aerograf), na bieżąco usuwaj niedokładności a gdy powierzchnia lakieru będzie idealna pokryj całość bezbarwnym.
W polerowanie wię nie bawiłem, więc tutaj nie pomogę.
Farb poszukaj w palecie mr.Hobby, Tamiya, LifeColor (Revell, Humbroll czy Pactra unikaj - mają gruby pigment)
Choć najprostszym rozwiązaniem był by spray Tamiya . . .

DrWtF
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-01, 15:32

#4 Post autor: DrWtF » 2011-09-02, 13:36

Przepraszam za wprowadzenie w błąd- oczywiście że miałem na myśli farby akrylowe. ;-)

Awatar użytkownika
PACYKARZ
Posty: 216
Rejestracja: 2007-05-23, 11:13
Lokalizacja: Mała Moskwa

#5 Post autor: PACYKARZ » 2011-09-02, 16:43

...ja kiedys robiłem golfa II z Tamki użyłem podkładu modelarskiego chyba humbrola następnie karoserie od wnętrza dokładnie wykleiłem taśma malarska i na wierzch poszedł najprawdziwszy lakier samochodowy z utwardzaczem fire red ..........efekt piorunujący na to potem bezbarwny klar samochodowy i co kilka tygodni jak się przykurzal wosk w spray-u i flanelka tyle że musisz mieć znajomego lakiernika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki Modelarskie”