[TECHNIKA] Klej - dozowniki.

Poznajemy nowe techniki modelaowania, sklejania...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

[TECHNIKA] Klej - dozowniki.

#1 Post autor: OSTOJA » 2012-02-16, 14:30

Mamy dwa kleje BCG i CA dozowanie ich podczas klejenia modeli jest utrudnione bo dozowniki nie są do tego przystosowane.

Obrazek

W pojemniku BCG próbowałem osadzać grubą igłę ale to nie jest dobry sposób bo klej w igle zasycha i nie chce przez nią płynąć.

Obrazek

Wykorzystałem dozownik z CA i osadziłem na pojemniku kleju BCG. Dozownik można zamknąć zakrętką i klej nie wysycha w nim. W dozowniku CA trzeba tylko obciąć tuleję z gwintem i już gotowe.

Obrazek Obrazek Obrazek

Klej CA też jest niewygodny w użyciu prosto z tubki bo zasycha w dozowniku, dlatego wsysam go do małej strzykawki z której wycisnąć kropelkę kleju to żaden problem i klej w niej nie zasycha, może być w niej nawet rok gotowy do użycia.

Obrazek

Przepraszam za jakość zdjęć ale myślę, że nawet przy takich kiepskich zdjęciach jest wszystko jasne.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#2 Post autor: Kroolo » 2012-02-16, 14:55

SG nie skleja Ci tłoka strzykawki? No i dozujesz go poprzez igłę, czy bezpośrednio ze strzykawki?

Ja ciągle marnotrawię kleje wylewając po kropelce do kapsla i stamtąd dopiero na element nakładam przy pomocy wykałaczki.

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#3 Post autor: OSTOJA » 2012-02-16, 15:12

Kroolo pisze:dozujesz go poprzez igłę, czy bezpośrednio ze strzykawki?
Bezpośrednio ze strzykawki bo igła po jakimś czasie się zasklepia. Można ją odetkać podgrzewając zapalniczką ale lepiej jest wycisnąć kropelkę bezpośrednio ze strzykawki. Tłok strzykawki nie zakleja sie i jest cały czas sprawny. Jeżeli ciężko idzie to łatwiej jest go przesunąć jednocześnie obracając. Kropelkę kleju też wyciskam na kawałek taśmy przylepnej przyklejonej do deseczki - nie zasycha tak szybko.

To samo robię z BCG też wyciskam kropelkę kleju na taśmę.

Wykałaczek nie stosuję tylko igłę osadzoną w 10-cio centymetrowej listewce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki Modelarskie”