Pytanie ws. aerografu

Poznajemy nowe techniki modelaowania, sklejania...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

Pytanie ws. aerografu

#1 Post autor: TLB » 2015-06-20, 10:13

Jak w temacie, mam pytanie dot. aerografów, mianowicie chodzi o to, że nigdy nie używałem aerografu i przymierzam się powoli do kupienia, ale mam pytanie dot. "napędu", czy muszę kupować kompresor za 300pln czy wystarczy gaz pędny w butli za kilkanaście pln?

Awatar użytkownika
Beteszka
Posty: 85
Rejestracja: 2018-01-14, 16:30
Lokalizacja: Białystok

#2 Post autor: Beteszka » 2018-01-14, 19:18

Kupiłem sobie aero i przyszedł 10 stycznia. Musisz na początku przed malowaniem wyczyścić "rurkę do dyszy" (odkręć dysze > wymontuj iglice > postaraj się włożyć iglicę "normalnie" ostrą częścią do tyłu > użyj tego jak wyciora ale nie trzyj o ścianki a delikatnie [kanalik na farbę z pojemniczka do dyszy]) nie chcesz o tym zapomieć... Ja zapomniałem i nie leciała farba a samo powietrze.
link do filmu
https://www.youtube.com/watch?v=xSoObrm-4P0

czas:
6:50 do 8:10 ale polecam cały film
A farba byle słaba (najgorzej Zvezda, ale master akryl od niej podobno jest gut).

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

#3 Post autor: TLB » 2018-01-16, 12:01

Dziękuję za odpowiedź... już zapomniałem, że zadawałem to pytanie...
Od jakiegoś pół roku jestem w posiadaniu aero z profesjonalnym kompresorem, i w tym czasie pomalowałem dwa samoloty. Jeden plastik, na który nałożyłem następnie lakier i farba się zważyła(?), w każdym razie zmarszczyła i karton, na który muszę znaleźć lepsze rozwiązania ws. malowania. Prawdopodobnie, nierównomierne rozłożenie farby na sklejonym przeze mnie F-15 spowodowane było fatalną jakością kartony, przez co podkłady w różnych miejscach wchłonęły się inaczej, pomimo zastosowania kilu warstw caponu na kartonie. Sprawy techniczne dotyczące pierwszych minut aero znam łącznie z czyszczeniem po użyciu farb. Obecnie głowię się nad inną sprawą dotyczącą funkcjonowania aerografu ale chwilowo muszę odłożyć modelarstwo na bok :-( mimo, że miałem bardzo ambitny plan na ferie, które zacząłem w sobotę. Dlatego też nie zakładam nowego temu lub nie piszę tutaj z czym problem bo i tak nie miał bym czasu na kombinowanie i sprawdzanie. Jeżeli chodzi o farby to osobiście polecam Revell'a. Chyba, że masz dostęp do Humbrol'a sprzed 20 lat... Korzystałem z emalii Revell'a ale ostatnio spróbowałem akryli i chyba okażą się lepsze. Muszę poczekać na możliwość sprawdzenia, czyt. czas.
PZDR

Awatar użytkownika
Beteszka
Posty: 85
Rejestracja: 2018-01-14, 16:30
Lokalizacja: Białystok

#4 Post autor: Beteszka » 2018-01-16, 17:02

Teraz doszło do mnie jak się "spaliłem :-| ". Opowiem ci bajkę:
Do aero rozcieńczyłem farbę zvezda (najtańszą, nie master akryl) dysza od początku do końca pracy nie podawała farby (mimo iż za pierszym razem tydzień przed była jak vallejo air [jak?]) jak czyściłem to zamiast farby został sam pigment, albo piasek. woda wyglądała tak samo.

Kalka tak dobrze przylega (do zvezdy) ,że nawet płyny i lakiery pod i na nią nie potrzebne :?: (Magia Rosji)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki Modelarskie”